Jednou vetou

Počet obetí požiaru výškovej budovy v Bangladéši stúpol na 25

Ilustračné foto

Foto: TASR

Na 25 stúpol počet obetí štvrtkového požiaru výškovej budovy v bangladéšskom hlavnom meste Dháka. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu miestnej polície.

 Uvedený zdroj uviedol, že 24 tiel už odovzdali ich príbuzným. Hasičský zbor predtým informoval o 19 obetiach, ale polícia v piatok spresnila, že pri požiari zahynulo ďalších šesť ľudí.

Požiar vypukol vo štvrtok v 22-podlažnej kancelárskej budove v bangladéšskej obchodnej štvrti Banani, v ktorej zostali uväznené stovky zamestnancov, pripomenula agentúra AFP. Najmenej šiesti ľudia zahynuli, keď sa chceli zachrániť pred plameňmi skokom z okna.

Venezuelská federácia neprijala rezignáciu reprezentačného kouča Dudamela

Polícia dodala, že v rámci vyšetrovania vypočuje majiteľa budovy, keďže úrady tvrdia, že v budove sa dostatočne nedodržiavali bezpečnostné predpisy. V dôsledku požiaru ošetrili v nemocnici vyše 70 ľudí.

Operačný dôstojník z hasičského ústredia v Dháke informoval, že na mieste zasahovalo najmenej 19 hasičských jednotiek. Do záchrannej operácie sa zapojili aj vojenské vrtuľníky. Vo februári mohutný požiar zachvátil niekoľko obytných domov v historickej časti Dháky. O život vtedy prišlo najmenej 70 ľudí a zranenia utrpelo ďalších 50 osôb.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia