Jednou vetou

Počet obetí záplav v Indii stúpol na 18

Ilustračné foto

TASR/AP

Na 18 mŕtvych a vyše 70 zranených stúpol v pondelok počet obetí záplav, ktoré v dôsledku prudkých lejakov postihli v posledných dňoch väčšinu iránskych provincií. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne záchranné služby.

Riaditeľ národnej záchrannej služby uviedol, že pri záplavách v meste Šíráz na juhu Iránu zahynulo 17 ľudí a zranenia utrpelo ďalších 74 osôb. Jedna osoba prišla o život v provincii Kermánšáh na západe krajiny, napísala záchranná služba na svojej internetovej stránke.

Miestna organizácia pre zvládanie katastrof už skôr uviedla, že záplavy postihli 25 z celkového počtu 31 provincií.  Najnovšie záplavy zasiahli najmä západnú a juhozápadnú časť Iránu. Provinciu Mázandarán a severovýchod provincie Golestán zasiahli rozsiahle záplavy už 19. marca, avšak úrady vtedy nezverejnili oficiálny počet obetí.

V záplavami postihnutom Mozambiku čaká na záchranu 15.000 ľudí

Vzhľadom na oslavy perzského Nového roku, Novrúzu, boli mnohí zamestnanci iránskych záchranných zložiek na dovolenke.  Iránsky meteorologický úrad varoval, že lejaky potrvajú do stredy. Vlani pri záplavách v iránskej provincii Východný Azerbajdžan (Ázarbájdžáne Šarki) zahynulo 30 ľudí

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia