Jednou vetou

Počet obetí zemetrasenia v Mexiku stúpa, spod ruín školy vytiahli niekoľko školákov

Zemetrasenie v Mexiku si vyžiadalo už viac ako 250 obetí.

Foto: TASR/AP

Počet obetí na životoch, ktoré si vyžiadalo utorkové zemetrasenie v Mexiku, stúpol na 273. V samotnom hlavnom meste zahynulo 137 osôb. Informovala o tom v noci nadnes agentúra AP.

Okrem metropoly zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7,1 štáty Morelos, Puebla, Mexiko, Guerrero a Oaxaca. Záchranári medzitým oznámili, že v zrútenej budove školy v hlavnom meste sa už nenachádzajú žiadne nezvestné deti. Záchrana školákov sa stala pre Mexičanov symbolom nádeje.

Trojdňový smútok za obete

Podľa miestnych úradov bolo spod ruín školy zachránených 11 detí, zahynulo tu však 19 školákov a šesť dospelých. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto vyhlásil trojdňový smútok za obete zemetrasenia.

Podľa americkej geologickej služby USGS došlo k otrasom v utorok o 13.14 h miestneho času (20.14 h SELČ), pričom epicentrum sa nachádzalo neďaleko mesta Raboso v štáte Puebla, približne 123 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Mexiko. Hypocentrum bolo v hĺbke takmer 53 kilometrov.

32 rokov od ničivého zemetrasenia

Zemetrasenie nastalo necelé dva týždne po predchádzajúcich otrasoch s magnitúdou 8,1, ktoré si na juhu Mexika vyžiadali 90 mŕtvych.

K najnovšej tragédii došlo v deň, keď si Mexičania pripomínali 32. výročie ničivého zemetrasenia z roku 1985, pri ktorom zahynulo viac ako 10 000 ľudí a veľká časť hlavného mesta bola zničená. V krajine sa v utorok dokonca konalo cvičenie pre prípad evakuácie v dôsledku zemetrasenia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia