Jednou vetou

Počet zranených v dôsledku zemetrasenia sa v Iráne vyšplhal na 634

Ilustračné foto

Zdroj: Pixabay.com

Počet zranených v dôsledku zemetrasenia s magnitúdou 6,3 na západe Iránu vzrástol na 634, informovala v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na iránsku štátnu televíziu.

Väčšinu zranených prepustili z nemocnice bezprostredne po ošetrení, nakoľko utrpeli len ľahké zranenia. Zatiaľ nie sú hlásené žiadne úmrtia.

K nedeľným otrasom došlo v provincii Kermanšáh, kde je istý počet obyvateľov po vlaňajšom zemetrasení s magnitúdou 7,3 stále bez strechy nad hlavou. Obyvatelia vybiehali v panike do ulíc. Úrady zaznamenali poškodenia na budovách ako aj na niektorých cestách. Otrasy tiež strhli elektrické vedenie a spôsobili výpadky elektriny, keď sa teplota pohybuje v tejto oblasti okolo ôsmich stupňov Celzia.

Na západe Iránu zaznamenali zemetrasenie s magnitúdou 6,3

Zemetrasenie bolo v hĺbke 10 kilometrov. Takéto plytké zemetrasenia môžu spôsobiť väčšie škody. Irán je pomerne často dejiskom otrasov rôznej intenzity. Provinciu Kermán zasiahlo v roku 2003 silné zemetrasenie s magnitúdou 6,6, ktoré zrovnalo so zemou historické mesto Bam a v oblasti usmrtilo 26.000 ľudí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia