Jednou vetou

Podľa Kremľa nemá zmysel komentovať informácie prichádzajúce zo Salisbury

Hovorca ruského prezidenta Vladimíra Putina Dmitrij Peskov

Foto: TASR/AP

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov nepovažuje za potrebné komentovať ďalšie vyhlásenia o údajnej zodpovednosti Ruska za ďalšie prípady otravy v Británii.

Peskov to podľa agentúry TASS uviedol v stredu na brífingu v Moskve, keď komentoval článok v britskom denníku The Sun, ktorému poskytla rozhovor jedna z obetí najnovšej otravy v meste Salisbury – mladá žena ruského pôvodu Anna Shapirová. Tá tvrdí, že jej smrť chcú ruský prezident Vladimir Putin a jeho stúpenci.

Obeť incidentu v Salisbury tvrdí, že ju chceli zabiť Putinovi ľudia

Shapirová (30) bola v nedeľu so svojím britským manželom Alexom Kingom v reštaurácii Prezzo, kde obaja počas večere pocítili náhlu nevoľnosť. Táto udalosť sa odohrala v centre Salisbury, približne 320 metrov od stravovacieho zariadenia Zizzi, ktoré navštívil bývalý agent ruskej vojenskej rozviedky Sergej Skripaľ s dcérou Julijou predtým, ako ich našli vo vážnom stave na lavičke v miestnom parku.

Shapirová si myslí, že bola terčom „ruských vrahov“ podobne ako v marci Skripaľovci. Spresnila, že jej otec bol vysokopostaveným predstaviteľom armády v čase, keď Putin zastával post predsedu ruskej vlády.
Shapirová v rozhovore uviedla, že si je „istá, že Rusi si myslia“, žeje „britská špiónka“. To bol podľa nej dôvod, prečo dostávala vyhrážky smrťou. Práve kvôli nim sa pred niekoľkými dňami odsťahovala z britskej metropoly na vidiek.

„Nemyslím, že má zmysel komentovať podobné vyhlásenia,“ povedal Peskov pred novinármi na margo Shapirovej tvrdení v britskej tlači. „Absurdnosť drvivej väčšiny informácií, ktoré prichádzajú zo Salisbury, je očividná,“ dodal.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi