Podnikateľ Perepeličnyj pravdepodobne zomrel z prirodzených príčin

Ilustračná foto

TASR/AP

Smrť ruského podnikateľa Alexandra Perepeličného, ktorý zomrel v roku 2012 počas rekreačného behu neďaleko svojho bydliska v anglickom grófstve Surrey, pravdepodobne nastala z prirodzených príčin. Informovala o tom v stredu na svojej stránke spravodajská televízia BBC.

Britský koroner Nicholas Hilliard, ktorý prípad vyšetroval, vo svojej správe zverejnenej v stredu odmietol tvrdenia, že Perepeličnyj bol otrávený. Konštatoval, že neexistujú „nijaké priame dôkazy“, že bol podnikateľ zavraždený. Podľa Hilliarda bol príčinou Perepeličného smrti syndróm náhleho úmrtia v dôsledku arytmie (SADS), na ktorý v Británii každoročne zomiera 800-1500 ľudí.

Brexit bez dohody by bola absolútna katastrofa, domnieva sa Juncker

„Nemyslím si, že môžem úplne vylúčiť možnosť, že bol otrávený, i keď na základe všetkých dôkazov, ktoré som mal k dispozícii to pokladám za nepravdepodobné…,“ uviedol na základe svojich zistení Hilliard. Dodal, že na základe zistení dospel k záveru, že Perepeličnyj s najväčšou pravdepodobnosťou zomrel z prirodzených príčin.

Podnikateľ Perepeličnyj zomrel 10. novembra 2012 vo veku 44 rokov. Predtým, ako sa v roku 2010 presťahoval z Ruska do Británie, spojil sa s úradníkmi, ktorých mená boli spomenuté v súvislosti s finančným podvodom a smrťou audítora Sergeja Magnitského. Následne Perepeličnyj svedčil proti týmto úradníkom.

Môže vás zaujímať

Nezamestnaní Budapešťania sa budú môcť zdarma voziť v mestskej doprave