Jednou vetou

Podozrivého z rukojemníckej drámy v Trebes zastrelila polícia

Podozrivého zo spáchania rukojemníckej drámy v supermarkete v meste Trebes na juhu Francúzska v piatok zastrelila polícia. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľa francúzskych policajných odborov Yva Lefebvra.

Tento zvrat v situácii prišiel len niekoľko minút po tom, čo francúzsky prezident Emmanuel Macron v Bruseli na summite Európskej únie vyhlásil, že všetky dôkazy naznačujú, že rukojemnícka dráma v Trebes, ako aj streľba v supermarkete a v neďalekom meste Carcassone sú teroristickým útokom.

Macron zároveň ponúkol „plnú podporu“ každému, koho sa situácia týka. Prezident uviedol, že „v tomto štádiu“ neposkytne podrobnosti o počte obetí. Macron dodal, že v nasledujúcich hodinách sa vráti do Paríža a bude pozorne sledovať situáciu.

Najmenej dve obete na životoch a približne desať zranených si podľa predchádzajúcich správ médií vyžiadala rukojemnícka dráma, ktorá sa začala v piatok krátko po 11.00 h SEČ v supermarkete Super U v Trebes neďaleko mesta Carcassone. Podľa zdrojov z ministerstva vnútra je stav jednej zranenej osoby veľmi vážny, informovala agentúra AP s odvolaním sa na hovorcu francúzskej polície.

Páchateľ rukojemníckej drámy predtým strieľal v neďalekom Carcassonne na skupiny príslušníkov policajnej zložky CRS, ktorí sa vracali do kasární, pričom mal zabiť jedného človeka. Obe lokality delí asi osem kilometrov.
Zo zatiaľ oficiálne nepotvrdených správ vyplýva, že podozrivý muž sa prihlásil k extrémistickej organizácii Islamský štát a žiadal prepustenie Salaha Abdeslama, jediného preživšieho príslušníka teroristických kománd, ktoré v novembri roku 2015 útočili v Paríži a na predmestí Saint-Denis; zahynulo vtedy 130 ľudí.

Terbes: Dvaja mŕtvi, desiatka zranených, otázny počet rukojemníkov

Môže vás zaujímať

Airbus postaví prvú medziplanetárnu nákladnú loď