Jednou vetou

Podozrivý z rozoslania listových bômb sa k svojim činom priznal

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Prívrženec amerického prezidenta Donalda Trumpa Cesar Sayoc, ktorý vlani v októbri zaslal prominentným oponentom jeho politiky balíčky s výbušným zariadením, sa vo štvrtok pred federálnym súdom na Manhattane v meste New York priznal ku všetkým 65 bodom obžaloby. Informovala o tom v piatok internetová stránka rakúskej televíznej stanice ORF.

Nebezpečné zásielky dostali Trumpovi oponenti – bývalí prezidenti USA Barack Obama a Bill Clinton, ako aj Clintonova manželka Hillary, bývalý viceprezident Joe Biden, bývalý riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby (CIA) John Brennan, miliardár George Soros či herec Robert de Niro.

Obvinený 57-ročný Sayoc svoju vinu vlani v novembri najprv priznať odmietol. Vtedy ho obžalovali v 30 bodoch. Najnovšie sa však za svoje činy ospravedlnil. Za zaslanie 16-tich listových bômb 13-tim osobám hrozí Sayocovi doživotný trest. Je obvinený z používania zbraní hromadného ničenia a zo zaslania výbušnín s úmyslom vraždy.

Pri zrážke dvoch autobusov v Ghane zahynulo najmenej 60 ľudí

Sayoca – v minulosti už viackrát odsúdeného niekdajšieho šéfa striptízového klubu – sa podarilo identifikovať vďaka stopám DNA. Zadržali ho 26. októbra v štáte Florida. Hoci žiadne z výbušných zariadení neexplodovalo, tieto incidenty, ktoré sa odohrali len niekoľko týždňov pred americkými voľbami kongresmanov a guvernérov, vyvolali v USA celonárodný pocit ohrozenia.

Môže vás zaujímať

POĽSKO: Prezident vymenoval predsedníčku najvyššieho súdu