Jednou vetou

Polanski obvinil magnáta Weinsteina, že mu spôsobil ťažkosti

Roman Polanski

TASR

Poľský filmový režisér Roman Polanski sa v stredu prvýkrát verejne vyjadril po ďalšom obvinení zo znásilnenia voči svojej osobe, píše agentúra AFP. Média sa podľa jeho slov snažili "spraviť z neho príšeru".

Polanski v rozhovore pre francúzsky týždenník Paris Match, zverejnenom v stredu, nečakane zo všetkých svojich ťažkostí obvinil amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina.

Polanski uviedol, že v súčasnosti už zdiskreditovaný hollywoodsky magnát sa ho pokúsil označiť za „znásilňovača detí“, aby mu zabránil získať v roku 2003 Oscara za film Pianista.

Združenie filmových tvorcov vo Francúzsku navrhne pozastavenie členstva Polanskému

Najnovšie obvinenie zo znásilnenia voči Polanskému vzniesla v novembri francúzska herečka a fotografka Valentine Monnierová. V dôsledku obvinenia z činu, ktorý sa mal stať v roku 1975, bola prerušená propagácia najnovšieho Polanského filmu uvádzaného do kín pod názvom J’accuse (Žalujem).

Weinstein sa ocitol v nemilosti koncom roka 2017, keď ho z pohlavného obťažovania verejne obvinilo viac ako 80 žien. Medzi nimi aj herečky Gwyneth Paltrowová, Angelina Jolieová, Ashley Juddová či Salma Hayeková.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia