Jednou vetou

Policajnú raziu v úkryte NA Srí Lanke prežilo dievča a žena

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Dievča a žena prežili silnú explóziu v dome podozrivých militantov na východe Srí Lanky, kde v noci na sobotu počas razie bezpečnostných zložiek, súvisiacej s brutálnymi veľkonočnými útokmi, zahynulo 15 ľudí vrátane šiestich detí. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na policajného hovorcu Ruwana Gunasekaru.

Hovorca v sobotu povedal, že žena a dievča majú kritické zranenia a liečia ich v neďalekej nemocnici v okrese Ampara. Srílanské bezpečnostné sily v týchto hodinách dom, kde sa podozriví militanti ukrývali, prehľadávajú a skúmajú.

Policajné komando spolu s armádou obkľúčilo v piatok neskoro večer dom v meste Sammanthurai, 360 kilometrov východne od metropoly Kolombo. Medzi príslušníkmi bezpečnostných síl a militantmi sa rozpútala prestrelka. Úrady vysvetlili, že militanti spôsobili tri explózie a spustili aj streľbu.

Pri policajnej razii došlo k výbuchom na Srí Lanke, zahynulo 15 ľudí

Polícia uviedla, že v dome potom našla 15 tiel vrátane šiestich detí. Fotografie tlačovej agentúry Associated Press (AP) zachytávajú zhorené pozostatky dieťaťa. Je vidieť aj telo ďalšieho dieťaťa v zelenom tričku s nápisom na chrbte „dobrý chlapec“. Po výbuchu sa našli aj telá dospelej ženy a muža, ktorých oblečenie bolo úplne spálené.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre