Jednou vetou

Policajta v USA prepustia za „úbohé“ ozdoby na vianočnom strome

Ilustračné foto

Foto: TASR

Starosta amerického mesta Minneapolis Jacob Frey oznámil, že policajt obvinený z nevhodného dozdobenia okrskového vianočného stromčeka predmetmi ako škatuľka cigariet a policajná páska, bude prepustený. V piatok o tom informovala tlačová agentúra AP.

Frey označil policajtovo správanie za „rasistické, úbohé“ a vyhlásil, že je nutné služobný pomer nemenovaného policajta ukončiť.

Strom sa nachádza v policajnom okrsku v mestskej časti Severná strana, kde vládne narušený vzťah miestneho obyvateľstva s políciou.

Zomrel bývalý americký prezident George Herbert Walker Bush

Fotografia stromu sa šírila na internete, až potom z vetiev predmety odstránili. Nachádzal sa medzi nimi balíček cigariet značky Newport, pohár zo siete reštaurácií s vyprážanou kuracinou Popeye’s Louisiana Chicken, vrecúško od čipsov Takis a plechovka piva-ležiaku značky Steel Reserve.

Podľa Star Tribune, najväčšieho denníka v americkom štáte Minnesota, člen mestskej rady Phillipe Cunningham napísal na Facebooku, že policajt zavesil nevhodné predmety zo žartu, keď už bol stromček vyzdobený.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia