Policajta v USA prepustia za „úbohé“ ozdoby na vianočnom strome

Ilustračné foto

Foto: TASR

Starosta amerického mesta Minneapolis Jacob Frey oznámil, že policajt obvinený z nevhodného dozdobenia okrskového vianočného stromčeka predmetmi ako škatuľka cigariet a policajná páska, bude prepustený. V piatok o tom informovala tlačová agentúra AP.

Frey označil policajtovo správanie za „rasistické, úbohé“ a vyhlásil, že je nutné služobný pomer nemenovaného policajta ukončiť.

Strom sa nachádza v policajnom okrsku v mestskej časti Severná strana, kde vládne narušený vzťah miestneho obyvateľstva s políciou.

Zomrel bývalý americký prezident George Herbert Walker Bush

Fotografia stromu sa šírila na internete, až potom z vetiev predmety odstránili. Nachádzal sa medzi nimi balíček cigariet značky Newport, pohár zo siete reštaurácií s vyprážanou kuracinou Popeye’s Louisiana Chicken, vrecúško od čipsov Takis a plechovka piva-ležiaku značky Steel Reserve.

Podľa Star Tribune, najväčšieho denníka v americkom štáte Minnesota, člen mestskej rady Phillipe Cunningham napísal na Facebooku, že policajt zavesil nevhodné predmety zo žartu, keď už bol stromček vyzdobený.

Môže vás zaujímať

Piráti skryli na volebný lístok narážku na Babiša