Jednou vetou

Policajti v Maďarsku vyzvali opozičných poslancov, aby odišli z budovy televízie

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Maďarskí policajti v pondelok podvečer vyzvali opozičných poslancov, aby opustili budovu Fondu na podporu poskytovateľov mediálnych služieb a správy majetku (MTVA), v ktorej sa zdržiavajú od nedele večera. MTVA zastrešuje činnosť maďarských verejnoprávnych médií.

Do budovy televízie obkolesenej policajným kordónom vošli v nedeľu okolo 23.00 h SEČ opoziční poslanci parlamentu, ktorí tlmočili postoj protestujúcich a žiadali, aby mohli v priamom vysielaní prečítať päť požiadaviek vonku zhromaždených demonštrantov.

Zachránili unesenú príbuznú spisovateľa Gabriela Garcíu Marquéza

Poslancov do štúdií nepustila súkromná bezpečnostná služba televízie a došlo medzi nimi aj k niekoľkým konfliktom a potýčkam.

Pred budovou MTVA sa v pondelok večer pred 18.00 h zišlo množstvo demonštrantov na už piatom protestnom protivládnom zhromaždení uplynulých šiestich dní, informovala komerčná televízia ATV.

Séria protestov v Budapešti sa začala v stredu po schválení novely zákonníka práce, ktorá podľa jej odporcov znevýhodňuje zamestnancov rozšírením nadčasov na ročných 400 hodín z terajších 250.

Český Národný úrad varoval pred používaním hardvéru a softvéru Huawei a ZTE

Demonštranti žiadajú zrušenie novely zákonníka práce a nadčasov pre policajtov, nezávislosť justície a zrušenie nového správneho súdu, pristúpenie Maďarska k Európskej prokuratúre (EPPO) a nezávislosť verejnoprávnych médií.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia