Jednou vetou

Policajti v Prahe zachraňovali dieťa zo zabuchnutého auta

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Dieťa zo zatvoreného auta zachraňovali v stredu popoludní policajti v pražskej časti Stodůlky. Dieťa zostalo vo vnútri auta po tom, čo si vodička omylom zabuchla dvere a kľúče zostali tiež vo vozidle. Informoval o tom český spravodajský portál Novinky.cz.

Žena si ukladala veci do auta, pričom batoľa usadila do autosedačky vo vnútri vozidla. Tam zostali aj kľúče od neho. Žena si potom omylom zabuchla dvere.

Vodička, matka batoľaťa, okamžite zavolala políciu. Na miesto vyrazili policajné hliadky, ale aj hasiči, oznámil policajný hovorca Jan Rybanský.

V Seville zatkli vojaka z brazílskej delegácie, v batožine mal drogy

Policajti z vinohradského oddelenia po súhlase matky dieťaťa rozbili teleskopickým obuškom bočné okienko auta a dieťa vytiahli von. Nemalo žiadne viditeľné zranenia a neprejavovali sa uňho ani znaky prehriatia.

„Pre istotu však policajti privolali na miesto záchrannú službu, ktorá dieťa prehliadla. Žiadnu ujmu však v súvislosti s týmto prípadom neutrpelo,“ dodal hovorca. Keďže išlo iba o nešťastnú náhodu, policajti sa prípadom nebudú už zaoberať, dodali Novinky.cz.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia