Jednou vetou

Policajti zatkli štyri hlavy kalábrijskej mafie ‚Ndrangheta

Ilustračné foto

TASR/AP

Talianska mafia 'Ndrangheta prišla o svoju "hlavu" po tom, ako policajti zadržali štyroch vysokých predstaviteľov tejto zločineckej organizácie. Oznámil to v piatok taliansky minister vnútra Matteo Salvini. Informovali o tom agentúry APA a DPA.

„Aký pekný deň,“ uviedol Salvini vo vyhlásení a poďakoval sa polícii, že „prenasledovala jednu z najvplyvnejších zločineckých skupín v regióne (Kalábrii)“.

Potápači prehľadávajú Váh, má to súvisieť s vraždou J. Kuciaka

Talianska polícia medzičasom zverejnila oznam, podľa ktorého uštedrila zásah kalábrijskej mafii a zadržala „štyri hlavy“ zločineckej rodiny Mancusovcov, patriacej do ‚Ndranghety. Klan Mancusovcov pôsobí v kalábrijskej provincii Vibo Valentia.

Mafiáni sú obvinení z vraždy a z pokusu o vraždu v rámci vnútorných sporov medzi konkurenčnými členmi ‚Ndranghety. Vražda sa stala v roku 2003. Na zatýkaní a domových prehliadkach v Kalábrii, Toskánsku a Miláne sa zúčastnilo viac ako 50 príslušníkov bezpečnostných zložiek.

NAKA požiadala taliansku stranu o informácie o drogovej činnosti A. Vadalu

Kalábrijská ‚Ndrangheta je v súčasnosti považovaná za najsilnejšiu z talianskych mafiánskych organizácií – a jednu z najsilnejších takýchto skupín na svete. Má dominantné postavenie pri pašovaní drog do Európy, peniaze však získava aj obchodovaním so zbraňami, praním peňazí a vďaka korupcii.

Experti odhadujú, že ‚Ndrangheta ročne celosvetovo zarobí 50-100 miliárd eur.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia