Jednou vetou

Policajtovi usvedčenému z kanibalizmu sprísnili trest na doživotie

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Nemecký Spolkový súdny dvor v Lipsku uložil v stredu trest doživotného väzenia po opätovnom preskúmaní prípadu bývalého policajta, usvedčeného už dávnejšie zo zavraždenia a rozštvrtenia podnikateľa, s ktorým sa zoznámil na internetovom fóre pre fetišistov zameraných na kanibalizmus. Informovala o tom agentúra DPA.

Muža vo veku 57 rokov, ktorého nemecké médiá identifikovali ako Detlefa G., v roku 2015 poslal súd v Drážďanoch do väzenia na vyše osem rokov. Stredajší verdikt Spolkového súdneho dvora je v súlade s požiadavkou prokuratúry, aby bol obžalovaný potrestaný doživotím.

Právny zástupca obžalovaného požadoval zrušenie pôvodného rozsudku a vrátenie prípadu na opätovné prejednanie.
Detlef G. sa priznal, že v novembri 2013 rozštvrtil telo 59-ročného podnikateľa Wojciecha S. z Hannoveru, poprel však, že by ho bol zabil. Podnikateľ podľa neho spáchal samovraždu.

Wojciech S. bol podľa prokuratúry uškrtený v pivnici malého hotela, ktorý Detlef G. prevádzkoval v Krušných horách pri hranici s Českom. Telo bolo následne rozštvrtené a zakopané v záhrade. Nie sú však nijaké dôkazy o tom, že by páchateľ zjedol časti tela obete.

Môže vás zaujímať

Nešťastie v Nórsku. Turistov zasypala lavína