Jednou vetou

Polícia na Cypre rieši prípad sériového vraha

Polícia na Cypre rieši prípad sériového vraha, hľadajú jeho obete

foto: TASR/AP

Cyperská polícia pátra po telesných pozostatkoch obetí, ktoré údajne po sebe zanechal 35-ročný armádny dôstojník podozrivý zo spáchania série vrážd. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Nemenovaný muž sa podľa oficiálnych údajov priznal k zavraždeniu siedmich osôb – piatich žien a dvoch dievčat. Všetky obete sú údajne cudzinky. Polícia už našla v tejto súvislosti telo 38-ročnej Filipínky a ďalších dvoch, zatiaľ neidentifikovaných žien.

Najnovšie pátranie sa má zameriavať na vojenskú strelnicu, vodnú nádrž a ďalšie umelé jazero pri opustenej bani, približne 32 kilometrov západne od hlavného mesta Nikózia. Predpokladá sa, že práve tam zanechal páchateľ telá svojich obetí.

Cyklón Kenneth v Mozambiku si vyžiadal najmenej jednu obeť

Pátracie tímy sa snažia nájsť pozostatky dcéry spomínanej Filipínky, ako aj ďalšej ženy z Filipín a dvoch Rumuniek – matky s dcérou. Podľa predošlých správ by mala byť jednou zo zvyšných obetí Indka alebo Nepálčanka.

Podozrivého armádneho kapitána, voči ktorému zatiaľ nevzniesli žiadne obvinenia, vystopovali minulý týždeň pomocou záznamov o internetovej aktivite jednej z doteraz nezvestných žien. S vyšetrovaním pomáha päťčlenný tím britských špecialistov.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre