Jednou vetou

Polícia na výročie arabskej jari násilne rozohnala protest učiteľov

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

K násilnému rozohnaniu protestu učiteľov pristúpila v stredu za pomoci vodných diel a obuškov marocká polícia v hlavnom meste Rabat. Informovala o tom agentúra AP.

K zásahu bezpečnostných zložiek došlo po tom, ako sa účastníci demonštrácie organizovanej učiteľskými odbormi pokúsili presunúť pred neďaleký kráľovský palác.

Áder a Van der Bellen zdôraznili nutnosť boja proti klimatickej zmene

Podľa očitého svedectva reportérov agentúry AP si zásah polície vyžiadal mnoho zranených a okolité ulice sa následne zaplnili sanitkami a policajnými vozidlami.

Na protestnej akcii sa zúčastnili demonštranti z celej krajiny, pričom mnohí mali na sebe symbolicky oblečené biele učiteľské taláre.

Učitelia a ich podporovatelia sa účasťou na protestnej akcii snažili dosiahnuť zvýšenie platov a chceli tiež poukázať na ohraničené príležitosti menej kvalifikovaných učiteľov, ktorých platy dosahujú v priemere 400 eur mesačne.

Sýrčania podali vo Švédsku trestné oznámenie na predstaviteľov sýrskej vlády

Stredajšie demonštrácie v Maroku sa konali presne osem rokov po tom, ako sa v tomto severoafrickom kráľovstve začali nepokoje v rámci širšieho fenoménu tzv. arabskej jari. Tie prinútili kráľa Muhammada VI. k viacerým politickým ústupkom vrátane zmeny ústavy.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi