Jednou vetou

Polícia objavila na Srí Lanke ďalšiu bombovú nálož a detonátory

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Pri zneškodňovaní bombovej nálože, objavenej políciou v pondelok v blízkosti chrámu v srílanskej metropole Kolombo, došlo k výbuchu. Ako uviedla agentúra AFP, informácie o obetiach alebo zranených nie sú zatiaľ známe, podobne ako ani ďalšie podrobnosti.

Podľa AFP je však miesto explózie vzdialené len 50 metrov od Kostola sv. Antona, ktorý bol jedným z terčov nedeľných útokov na katolícke chrámy a hotely v meste Kolombo a jeho okolí.

Z útokov na Srí Lanke je podozrivá miestna islamistická skupina

Okrem toho miestna polícia informovala, že na autobusovej stanici v Kolombe našla 87 rozbušiek. Stanica sa nachádza na polceste medzi hotelmi a Kostolom sv. Antona, ktoré boli v pondelok terčmi série útokov označených vládnymi úradmi za samovražedné.

Vo svojom vyhlásení polícia spresnila, že 12 z detonátorov sa našlo pohodených na zemi a ďalších 75 rozbušiek policajti objavili na neďalekej skládke.

Polícia v pondelok oznámila, že v blízkosti cesty vedúcej k hlavnému terminálu letiska v Kolombe objavila a následne zneškodnila rúrkovú bombu.

Srí Lanka v nedeľu zažila sériu výbuchov, ktoré si vyžiadali najmenej 290 obetí a vyše 500 zranených.

Pápež v požehnaní Mestu a svetu odsúdil útoky na Srí Lanke

Výbuchy sa odohrali v troch luxusných hoteloch (v mestách Kolombo a blízkom okolí) a troch katolíckych kostoloch v metropole a v mestách Negombo a Batticaloa. Bomby explodovali aj na dvoch ďalších miestach v Kolombe.

Medzi zabitými je podľa srílanskej vlády najmenej 27 cudzincov. Mali by byť medzi nimi niekoľkí Američania. O smrti svojich občanov v útokoch informovali aj Británia, India, Čína, Japonsko a Portugalsko.

Okrem spomínaných útokov sa ďalší samovražedný útočník odpálil počas razie v dome, v ktorom sa nachádzali podozriví, pri čom zahynuli traja policajti.

Môže vás zaujímať

Rover Curiosity začal letnú misiu na Marse