Jednou vetou

Polícia oslobodila stovky chlapcov, ktorých mučili v islamskej škole v Nigérii

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Polícia v štáte Kaduna v severnej časti Nigérie vo štvrtok oslobodila stovky mužov a chlapcov z budovy údajnej islamskej školy, kde boli vystavení mučeniu. Informovali o tom agentúra AP a stanica BBC.

Polícia pri štvrtkovom zásahu zachránila takmer 500 mužov a chlapcov, uviedla na svojej webovej stránke stanica BBC. Niektorých z nich našla spútaných reťazami. Zajatci boli podľa polície aj inej národnosti ako nigérijskej a niektorí z nich mali len päť rokov.

Hovorkyňa polície v nigérijskom štáte Kaduna povedala, že na telách niektorých zo zachránených boli viditeľné stopy mučenia.

Vo viacerých európskych krajinách zatkli prevádzačov migrantov

Majiteľ budovy podľa hovorkyne polícii povedal, že deti tam priviedli ich rodičia, aby študovali islam alebo z dôvodu, že mali určité problémy, napríklad boli závislí na drogách. Polícia však tvrdí, že priestory nemali oprávnenie na prevádzku žiadnych nápravných alebo vzdelávacích programov.

Majiteľ zariadenia a šiesti ďalší ľudia, ktorí sú údajne učiteľmi, boli zatknutí. Polícia sa snaží spojiť s rodinami obetí. Islamské náboženské školy sú v severnej časti Nigérie populárne, uvádza BBC, no v súvislosti s nimi sa vyskytujú obvinenia zo zneužívania a využívania žiakov na žobranie na uliciach.

Môže vás zaujímať

GRÓNSKO: Odlomil sa obrovský kus ľadového šelfu