Jednou vetou

Polícia počas protestov v Barcelone zatkla sedem ľudí

Ilsutračné foto

foto: Pixabay.com

Barcelonská polícia oznámila, že v sobotu zatkla sedem ľudí počas zrážok s katalánskymi separatistami, ktorí v centre mesta demonštrovali proti predvolebnému zhromaždeniu krajne pravicovej strany Vox, informovala agentúra AP.

Separatisti počas zrážok s poriadkovou políciou na uliciach hádzali kamene a pálili drevené palety. Traja z demonštrantov boli podľa polície zatknutí pre útok na osobu, ktorá prichádzala na zhromaždenie strany Vox v centre Barcelony.

Katalánska regionálna polícia Mossos d’Esquadra oznámila, že počas protestov utrpeli zranenia piati ľudia, informoval webový portál El Periódico de Catalunya.

Izraelská paľba pri zrážkach s demonštrantmi zabila 17-ročného Palestínčana

Krajne pravicové zoskupenie Vox sa usiluje o získanie prvých kresiel v španielskom parlamente vo voľbách, ktoré sa konajú 28. apríla. Strana zastáva nekompromisný postoj ku katalánskemu hnutiu za nezávislosť.

Vox sa minuloročných regionálnych voľbách prebojovala do parlamentu španielskeho autonómneho spoločenstva Andalúzia. Krajná pravica sa tak vôbec po prvý raz od konca diktatúry generála Francisca Franca v roku 1975 a návratu krajiny k demokracii dostala do regionálneho parlamentu, informovala vtedy agentúra AFP.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia