Jednou vetou

Polícia postrelila muža ohrozujúceho ľudí na vlakovej stanici v Malmö

Švédski policajti postrelili muža, ktorý ohrozoval ľudí na železničnej stanici 10. júna 2019 v meste Malmö.

foto: TASR/AP

Švédski policajti postrelili v pondelok muža, ktorý ohrozoval ľudí na železničnej stanici v meste Malmö.

Polícia podľa tlačovej agentúry TT uviedla, že muži zákona museli strieľať vzhľadom na mužovo správanie na hlavnej stanici v tomto juhošvédskom meste. Zraneného muža previezli do nemocnice. Rozsah jeho zranení nie je známy.

Najmenej 95 ľudí zabili ozbrojenci v dedine obývanej etnikom Dogonov

Hovorkyňa polície Evelina Olssonová informovala, že na stanicu vyslali pyrotechnikov. Prevádzku vlakov pozastavili a polícia má v úmysle poslať do centra mesta posily, dodala agentúra DPA.

Miestne médiá citovali niekoľkých očitých svedkov, podľa ktorých štyridsiatnik hodil na zem športovú tašku a kričal, že má bombu. Keď sa policajti priblížili, začal sa správať „ohrozujúco“, povedala Olssonová s tým, že museli použiť svoje služobné zbrane.

Polícia uviedla, že vyšetrovatelia chcú muža vypočúvať, pričom je príliš skoro povedať, či celá udalosť má niečo spoločné s terorizmom.

Euroskeptik a populista. Kto je Kollárov spojenec Matteo Salvini?

„Vyšetrujeme, či ide o izolovaný čin, aký úmysel mohol mať ten muž a či je sám,“ uviedol policajný hovorca Calle Persson. Zatiaľ sa podľa neho nenašli žiadne výbušniny, ale prehliadka priestorov sa ešte neskončila.

„Stále nevieme, kto je tá osoba, a pracujeme na tom, aby sme to zistili,“ dodal.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia