Jednou vetou

Polícia v Malajzii zhabala rekordné množstvo kryštalického metamfetamínu

Ilustračné foto

TASR

Malajzijská polícia skonfiškovala minulý týždeň rekordné množstvo kryštalického metamfetamínu. V prepravnom kontajneri našla takmer 1,2 tony tejto drogy a zatkla šesť ľudí podozrivých z pašovania drog. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.

Polícia zhabala celkovo 1,187 kilogramu metamfetamínu v hodnote 71 miliónov ringgitov (18 miliónov dolárov). Kontraband bol dopravený z mjanmarského mesta Rangún do prístavného mesta Klang na predmestí metropoly Kuala Lumpur.

V Španielsku zadržali počas protidrogovej razie Čecha

Zásielka, ktorú skonfiškovali 22. mája, mala podľa záznamov obsahovať čaj a smerovala do malajzijskej obchodnej spoločnosti so sídlom v Kuala Lumpure.

Počas razie zatkli troch občanov Mjanmarska a troch Malajzijčanov. Polícia prípad stále vyšetruje, ale dodala, že drogový syndikát bol pravdepodobne napojený na syndikáty v Mjanmarsku.

Polícia podnikla raziu po tom, ako orgány z juhovýchodnej časti Ázie hlásili v regióne záplavu tejto stimulačnej drogy. Indonézia a Thajsko tento rok taktiež zhabali zásielky kryštalického metamfetamínu, ktorý sa predáva tiež pod názvom speed.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia