Jednou vetou

Polícia v Paríži zrušila ďalší provizórny prisťahovalecký tábor

Ilustračné foto

TASR/AP

Približne 300 migrantov vysťahovala francúzska polícia v utorok z provizórneho tábora na severe Paríža s cieľom premiestniť ich do oficiálnych zariadení. Informovala o tom agentúra Reuters.

Migranti žili v stanovom tábore rozloženom pod mostom pri parížskom obchvate „Périphérique“, ktorý prechádza 20 mestskými obvodmi. Utečenci prevažne z Afriky a Afganistanu súhlasili s presťahovaním a dobrovoľne nastúpili do pripravených autobusov.

Francúzsko sa chystá repatriovať zo Sýrie „svojich“ džihádistov

Ako uviedol predstaviteľ miestnej samosprávy Bruno André, všetci obyvatelia provizórneho tábora „podstúpia zdravotnú prehliadku, následne bude preskúmaný ich právny štatút a potom budú v súlade so svojimi právami zaslaní do príslušných centier“.

Francúzsko pravidelne likviduje provizórne utečenecké tábory v Paríži a pozdĺž pobrežia Lamanšského prielivu. Tie často zakladali utečenci usilujúci sa dostať do Británie.

Počet migrantov v roku 2018 poklesol o viac ako 80 percent

V roku 2018 podľa Reuters prudko vzrástol práve počet migrantov snažiacich sa dostať z Francúzska do Británie. Francúzska vláda v tomto kontexte už avizovala, že prijme tvrdé opatrenia s cieľom odradiť migrantov od návratu na severné pobrežie.

Európa vo zvýšenej miere zápasí s rastúcim počtom migrantov od roku 2015. Viac ako milión ľudí z Afriky a Blízkeho východu sa pokúsilo dostať na európsky kontinent cez Turecko, alebo Stredozemné more.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia