Jednou vetou

Polícia v súvislosti s Chášukdžího vraždou prehľadáva vilu

Novinár Džamál Chášukdží

foto: TASR

V súvislosti s prípadom novinára Džamála Chášukdžího, ktorého začiatkom októbra zavraždili na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule, začala turecká polícia v pondelok prehľadávať vilu v meste Termal ležiacom na severozápade Turecka. Na mieste pracuje tím kriminalistov a do pátrania sú zapojené aj drony a policajné psy, informovala turecká agentúra Anadolu.

Niektoré turecké médiá podľa agentúry AP uvádzajú, že polícia pátra po telesných pozostatkoch zavraždeného novinára, ktorý vo svojich novinových článkoch kritizoval najmä saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána. Bezprostredne po začiatku pondelkovej policajnej operácie však nebolo jasné, komu prehľadávaná vila patrí.

Podľa Denníka Yeni Šafak blízkeho vláde sa vyšetrovatelia sústreďujú na záhradu luxusnej vily, kde by mohli byť pochované pozostatky novinára.

Džamál Chášukdží žil v dobrovoľnom exile v USA a písal pre denník The Washington Post. Zmizol 2. októbra po tom, ako vošiel do priestorov saudskoarabského konzulátu v Istanbule. Rijád pôvodne tvrdil, že novinár konzulát opustil. Saudskoarabská prokuratúra však neskôr oznámila, že bol zámerne zavraždený. V súvislosti s vraždou dosiaľ Rijád obvinil 11 osôb a ďalšie vyšetruje.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia