Jednou vetou

Polícia v súvislosti s výbuchmi v kostoloch zadržala sedem ľudí

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Srílanská polícia zadržala sedem ľudí počas razie súvisiacej s nedeľňajšími samovražednými útokmi na kostoly a hotely na Srí Lanke, pri ktorých zomrelo najmenej 359 ľudí a stovky ďalších utrpeli zranenia. Informovala o tom agentúra DPA.

Polícia uviedla, že počas zásahu v blízkosti mesta Kalmunai, ležiaceho viac než 200 kilometrov od metropoly Kolombo, došlo k prestrelke so skupinou podozrivých.

Armáda a ozbrojení príslušníci policajných síl zasahovali na mieste, v ktorom predpokladajú, že sa tam vyrábali samovražedné vesty. Policajné jednotky tam zaistili niekoľko samovražedných viest a výbušnín.

Nedeľné omše na Srí Lanke budú po útokoch zrušené až do odvolania

Podľa správ srílanských médií po uvedenej prestrelke v meste Sammanthurai nasledovali tri výbuchy, ktorých príčina nebola bezprostredne známa.

Takmer súbežne vykonané nedeľňajšie teroristické útoky boli zacielené na tri kostoly plné ľudí, ktorí sa zišli na veľkonočné bohoslužby, a tri hlavné hotely v hlavnom meste Kolombo. Útok na štvrtý hotel bol zmarený. Väčšinu obetí tvoria domáci obyvatelia, medzi mŕtvymi je však i 38 cudzincov.

Môže vás zaujímať

Airbus postaví prvú medziplanetárnu nákladnú loď