Jednou vetou

Polícia v Ťumeni zabila 2 predpokladaných prívržencov IS

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Dvaja predpokladaní prívrženci militantnej organizácie Islamský štát (IS) prišli v piatok o život pri prestrelke s ruskými bezpečnostnými silami. K incidentu došlo v sibírskom meste Ťumeň, informoval ruský Národný protiteroristický výbor (NAK).

Predpokladaní podporovatelia IS pravdepodobne v Ťumeni pripravovali teroristický útok. Bezpečnostné sily ich usmrtili pri špeciálnej operácii, citovala z vyhlásenia NAK agentúra TASS.

Policajti zatkli štyri hlavy kalábrijskej mafie ,Ndrangheta

„Keď boli vyzvaní, aby zložili zbrane a vzdali sa, začali teroristi strieľať na policajtov. Tí ich v následnej prestrelke zabili,“ informoval hovorca NAK. „K obetiam na strane civilistov či polície nedošlo,“ dodal.

Hovorca miestnej pobočky ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) uviedol, že k zásahu v Ťumeni priviedla bezpečnostné sily získaná informácia, podľa ktorej sa „ozbrojení prívrženci teroristickej skupiny Islamský štát“ chystali v rušných oblastiach tohto mesta „spáchať teroristické útoky“.

V Madride zatkli bývalého riaditeľa venezuelskej vojenskej kontrarozviedky

Operácia bezpečnostných síl v Ťumeni sa začala o 21.56 h miestneho času (18.56 h SELČ) na západnom okraji mesta.

Bezpečnostné sily uzavreli oblasť zahŕňajúcu aj niekoľko obytných domov. Jednu z tamojších budov mal podľa informácií TASS neskôr zachvátiť požiar. Bližšie informácie v tejto súvislosti známe nie sú.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia