Jednou vetou

Polícia vykonala sériu razií voči pravicovým extrémistom

Ilustračné foto

foto: TASR

Nemecká polícia vykonala v stredu razie vo viac než 30 lokalitách v štyroch nemeckých spolkových krajinách. Zásahy súviseli s vyšetrovaním gangu pravicových extrémistov, informovala agentúra DPA.

Z vytvorenia zločineckej organizácie je podozrivých takmer 20 osôb napojených na kruhy futbalových fanúšikov, scénu bojových umení a krajnú pravicu.

Pri útokoch Talibanu zahynulo 26 príslušníkov bezpečnostných síl

Príslušníci polície v rámci stredajšej operácie prehľadali viaceré kancelárie, obchodné priestory a súkromné byty. Teraz musia svoje zistenia vyhodnotiť. Podľa hovorcu polície neboli zatiaľ zatknutí nijakí podozriví.

Väčšina prehliadok sa konala v spolkovej krajine Brandenbursko, najmä v meste Cottbus, potvrdil pre DPA hovorca polície.

„Máme problém s pravicovým extrémizmom,“ povedal v stredu hovorca 100-tisícového mesta Cottbus ležiaceho zhruba 130 kilometrov južne od Berlína. Už v minulosti tu podozrievali fanúšikov futbalového klubu Energie Cottbus z prepojenia na krajnú pravicu.

Za vlastizradu ide od väzenia ďalší expríslušník FSB

V okolí tohto mesta pôsobí podľa údajov brandenburskej tajnej služby približne 400 pravicových extrémistov, pričom priamo v meste ich je údajne 170.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre