Polícia vyšetruje protiimigračný protest pred Merkelovej kanceláriou

Nemecká kancelárka Angela Merkelová

foto: TASR/AP

Nemecká polícia vyšetruje okolnosti protiimigračného protestu, ktorý zaznamenali vo štvrtok večer pred poslaneckou kanceláriou vo volebnom obvode Angely Merkelovej na severovýchode Nemecka. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

K incidentu došlo v meste Stralsund v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko. Pred budovou ktosi uložil ruže, 14 hrobových sviec a štyri fotografie mladých žien a na chodník napísal kriedou otázku: „Patrí islam do Nemecka?“.

Podľa agentúry DPA bolo na sviečkach označenie „identitariánskeho hnutia“ – ide o nacionalistické hnutie prezentujúce nadradenosť bielej rasy. Jeho členov nemecké spravodajské služby považujú za extrémistov a sledujú ich činnosť.

Na fotografiách boli štyri mená Maria, Keira, Mia a Mireille. Mladé ženy takýchto mien sa nedávno stali obeťami násilia, z ktorého obviňovali migrantov či ľudí s cudzokrajným zázemím.

Polícia dodala, že nie je jasné, či bol v tejto veci spáchaný nejaký trestný čin. Podľa vyšetrovateľov išlo zrejme o protest proti utečeneckej politike.

Môže vás zaujímať

Žena prišla pri útoku žraloka vo Francúzskej Polynézii o obe ruky