Jednou vetou

Polícia zadržala 12 osôb v súvislosti s londýnskym útokom

Ilustračné foto

foto: TASR

Britská polícia zadržala dnes ráno vo východnej časti Londýna 12 podozrivých osôb v súvislosti s útokom, ktorý sa odohral v sobotu večer na Londýnskom moste a v priľahlej lokalite Borough Market. K zadržaniu došlo vo štvrti Barking, pričom akciu vykonali protiteroristické zložky.

Príslušné úrady uviedli, že pri teroristickom útoku zomrelo najmenej sedem ľudí a približne 48 utrpelo zranenia rozličného rozsahu. Medzi zranenými sú aj dvaja policajti, z ktorých jeden bol v inkriminovanom čase mimo službu. Trojicu útočníkov polícia zastrelila do ôsmich minút od prvého núdzového telefonátu.

Vyšetrovanie napreduje rýchlo. Britská premiérka Theresa Mayová obvinila z incidentu islamských extrémistov. Ministerka vnútra Amber Ruddová oznámila, že stupeň teroristického ohrozenia sa nezvýši z aktuálneho vážneho na najvyšší – kritický; polícia je totiž presvedčená, že na úteku už nie sú žiadni páchatelia.

Najvyšší stupeň platil niekoľko dní po samovražednom bombovom útoku, ktorý sa stal v Manchestri pred dvoma týždňami a polícia sa vtedy usilovala vypátrať možných komplicov atentátnika. Ruddová pre stanicu ITV uviedla, že sa musí spraviť viac pre boj proti „náporu džihádistickej propagandy na internete“.

Útočníci z Londýna mali na sebe atrapy viest samovražedných atentátnikov

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia