Jednou vetou

Polícia zadržala Poliaka podozrivého z únosu britskej modelky

Poliak obvinený z únosu.

Foto: TASR/AP

Talianska polícia zadržala Poliaka žijúceho vo Veľkej Británii, ktorý je podozrivý z únosu britskej modelky. S odvolaním sa na políciu v Miláne o tom informovala agentúra Associated Press (AP).

Polícia uviedla, že Lukasz Pawel Herba vylákal 20-ročnú ženu pod zámienkou fotografovania do Milána, kde ju 11. júla uniesol. Denník Corriere della Sera citoval súdny spis, podľa ktorého muž ženu nadrogoval a šesť dní ju zadržiaval v nemenovanom mestečku v regióne Piemont na severozápade Talianska.

Podľa AP mal Herba žene povedať, že ju pustí po zaplatení výkupného 50 000 eur. Agentúra Reuters uviedla, že modelkin agent dostal žiadosť o výkupné vo výške 300 000 amerických dolárov (približne 250 000 eur), inak ju „vydraží na internete“.

Podľa Lorenza Bucossiho z milánskej polície Poliak nakoniec ženu nechal 17. júla v blízkosti sídla britského konzulátu v Miláne. Nie je zrejmé, prečo únosca od svojho plánu upustil aj napriek tomu, že podľa všetkého žiadne peniaze nedostal.

Polícia pracuje s verziou, že žena sa stala obeťou únosu, aby pracovala ako sexuálna otrokyňa. Podľa Corriere della Sera sa únosca dozvedel, že žena má malé dieťa, na základe čoho usúdil, že nie je vhodnou obeťou obchodovania s ľuďmi.

Môže vás zaujímať

Britskí vedci otestujú vakcínu proti koronavírusu na stovkách ľudí