Jednou vetou

Polícia zasahovala proti islamistickej sieti v 9 spolkových krajinách

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Polícia v deviatich nemeckých spolkových krajinách zasahovala v stredu proti skupinám patriacim do celoštátnej siete islamistov, ktorá údajne pod zásterkou humanitárnej pomoci podporuje palestínske radikálne hnutie Hamas.

Pri útokoch Talibanu zahynulo 26 príslušníkov bezpečnostných síl

Policajti od skorého rána prehľadali približne 90 objektov v Bádensku-Württembersku, Bavorsku, Berlíne, Dolnom Sasku, Hamburgu, Hesensku, Porýní-Falcku, Severnom Porýní-Vestfálsku a Šlezvicku-Holštajnsku, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na spolkové ministerstvo vnútra.

Nikoho pritom nezadržali. Na stredajších zásahoch sa podieľalo zhruba 800 policajtov.

Podľa zverejnených údajov stoja na čele uvedenej siete spolky WWR Help a Ansaar International so sídlom v Severnom Porýní-Vestfálsku. Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že ide o organizácie s extrémistickým pozadím.

Podľa spolkového rezortu vnútra sú náznaky, že členovia siete finančne a propagandisticky podporujú Hamas — militantné islamistické hnutie, ktoré od roku 2007 ovláda palestínske pásmo Gazy.

Nemenované zdroje DPA z prostredia bezpečnostných zložiek uviedli, že len v Severnom Porýní-Vestfálsku vyzbierali predmetné spolky viac než 12 miliónov eur.

Venezuela je pripravená prijať medzinárodnú pomoc, oznámil Maduro

„Kto pod zásterkou humanitárnej pomoci podporuje Hamas, opovrhuje základnými hodnotovými úsudkami našej ústavy,“ povedal v tejto súvislosti nemecký minister vnútra Horst Seehofer.

Dodal, že týmto spôsobom je taktiež diskreditovaná práca mnohých humanitárnych organizácií, ktoré „sa v zložitých rámcových podmienkach zaviazali k neutralite“.

Izrael, EÚ a Spojené štáty zaraďujú Hamas medzi teroristické organizácie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia