Jednou vetou

Polícia zasiahla proti demonštrantom, ktorí žiadali odstúpenie premiéra

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Belgická polícia musela v sobotu v Bruseli zasiahnuť proti stovkám protestujúcich priaznivcov tzv. hnutia žltých viest, ktorí žiadali odstúpenie premiéra Charla Michela, informovala agentúra AP.

Polícia použila štipľavý sprej proti malej skupine mužov, ktorá v snahe preniknúť cez barikádu neďaleko sídla Európskeho parlamentu hádzala fľaše a iné predmety.

Maďarská polícia nepustila demonštrantov pred parlament

Protestujúci kráčajúci s transparentom s nápisom „Sociálna zima prichádza“ sa výkrikmi dožadovali rezignácie francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a belgického premiéra Michela.

Zhromaždenia, ktoré sa konali na rôznych miestach v meste a pri budovách európskych inštitúcií v centre Bruselu, narušili cestnú a železničnú dopravu. Policajti na staniciach prehľadali desiatky ľudí a varovali verejnosť, aby sa oblastiam s protestmi vyhýbala.

Protesty hnutia žltých viest, namierené proti zvyšujúcim sa cenám pohonných hmôt, sa mali cez víkend z Francúzska rozšíriť aj do Belgicka a Holandska.

Prezident Mattarella žiada zistiť príčinu tragédie v nočnom klube

Parížska polícia v rámci mimoriadnych bezpečnostných opatrení zadržala v súvislosti s protestmi, ktoré sa v meste konajú tretiu sobotu po sebe, stovky osôb.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia