Jednou vetou

Polícia zasiahla v Caracase proti študentom

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Stovky venezuelských policajtov zasiahli v stredu proti študentom, ktorí v metropole Caracas zorganizovali protest a žiadali lepšie podmienky na univerzitách. Informovala o tom agentúra AP.

Študenti spustili akciu na Centrálnej venezuelskej univerzite. Keď sa pokúsili opustiť jej areál, zastavili ich policajti a príslušníci Národnej gardy, ktorí použili aj slzotvorný plyn. Niekoľko študentov požadovalo lekárske ošetrenie.
Na stredu je naplánovaný v Caracase ďalší protivládny protest.

Aktuálna kríza vo Venezuele vyhnala za hranice milióny jej obyvateľov. Organizácia Spojených národov nedávno oznámila, že vo svete sa nachádzajú už tri milióny migrantov a utečencov z Venezuely, prevažná časť v krajinách Latinskej Ameriky.

Koalícia pod vedením USA zhodila na sýrsky Hadžín fosforové bomby

Venezuela síce disponuje veľkými zásobami ropy, avšak zažíva hlbokú hospodársku i humanitárnu krízu prejavujúcu sa nedostatkom potravín, liekov i ďalších komodít.

Podľa opozície ide o dôsledok nekompetentnej politiky ľavicového prezidenta Nicolása Madura. Ten naopak hovorí o sprisahaní zahraničných mocností voči socialistickej Venezuele.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia