Jednou vetou

Polícia zatkla podozrivých po bitke v Augsburgu, ktorú neprežil hasič

Ilustračné foto

foto: pixabay

Nemecká polícia zatkla v nedeľu dvoch mladistvých v súvislosti s násilnou potýčkou v meste Augsburg, ktorá sa skončila smrťou hasiča mimo služby. Incident z piatkového večera, ktorého okolnosti sú zatiaľ nejasné, šokoval celé Nemecko, informovala tlačová agentúra DPA.

Na vianočnom trhu sa z vareného vína pripil medvedík čistotný

Profesionálny hasič vo veku 49 rokov išiel po ulici v centre Augsburgu spolu s manželkou a ďalším manželským párom, keď sa dostal do potýčky so skupinou mladíkov. Muž utŕžil úder do hlavy, na čo zostal ležať na zemi. Napriek snahe privolaných zdravotníkov v sanitke zomrel.

Dôvod napadnutia nebol bezprostredne jasný, vyšetrovatelia však zistili, že z miesta činu ušlo dokopy sedem mladíkov. Polícia a krajinské ministerstvo vnútra v Bavorsku informovali o zatknutí dvoch 17-ročných chlapcov, pričom jedného z nich označili za hlavného podozrivého.

Obaja zatknutí sa narodili v Augsburgu, jeden z nich však má okrem nemeckého aj cudzie štátne občianstvo a druhý je občanom nešpecifikovanej juhoeurópskej krajiny. Polícia má o nich údajne záznamy už aj z minulosti. V pondelok majú oboch podozrivých predviesť pred vyšetrujúceho sudcu.

Policajti vo Wuppertale zastrelili vyčíňajúceho muža s kladivom

„Tento hrozný útok otriasol mnohými ľuďmi v Augsburgu a širokom okolí. O to dôležitejšie bolo rýchle dosiahnutie úspechu pri pátraní augsburskej kriminálnej polície,“ uviedol bavorský minister vnútra Joachim Herrmann.

Obyvatelia Augsburgu medzitým zapaľovali sviečky na mieste zločinu, kde sa v nedeľu zhromaždili aj desiatky hasičov, aby si pripomenuli svojho kolegu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia