Jednou vetou

Polícia zatkla v Nemecku dve osoby podozrivé z plánovania extrémistického útoku

Ilustračné foto

foto: pixabay

Nemecká polícia zatkla vo štvrtok v strednej časti krajiny pár s nemecko-marockým občianstvom, ktorý obviňujú z plánovania islamistického extrémistického útoku. Polícia vykonala sériu razií vrátane prehliadky domov ďalších 12 podozrivých osôb, uviedla prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom.

Prokurátorka Nadja Niesenová vyslovila presvedčenie, že podozrivé osoby boli v počiatočnom štádiu plánovania útoku v Nemecku. „Nevieme zatiaľ o žiadnom konkrétnom cieli útoku,“ konštatovala.

Novinárske organizácie v Bruseli pripravili vigíliu na pamiatku Jána Kuciaka

Pár s nemecko-marockým občianstvom, obaja vo veku 26 rokov, sa pokúšal cestovať v roku 2016 so svojimi dvoma malými deťmi do Sýrie, kde sa chceli pridať k extrémistickej skupine Islamský štát (IS). V Turecku ich však zadržali a deportovali naspäť do Nemecka, uviedla Niesenová.

Nemecká polícia ich zatkla v ich dome v oblasti Raunheimu, juhovýchodne od Frankfurtu nad Mohanom v spolkovej krajine Hesensko.

Celkovo sa na raziách podieľalo 200 policajtov, ktorí prehľadali 15 domov v Rüsselsheime, Biebesheime a Raumheime v Hesensku, ako aj v jednom objekte v Kerpene v Severnom Porýní-Vestfálsku.

Kazašský prezident odvolal vládu pre pochybenia v hospodárskej oblasti

Občianstvo ďalších podozrivých určili ako nemecké alebo nemecko-marocké. Spomínaných 12 osôb je vo veku od 22 do 33 rokov a čelí obvineniam zo spoluúčasti na plánovaní útoku v Nemecku. Ich mená nezverejnili v súlade s predpismi o ochrane súkromia, dodala agentúra AP.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba