Jednou vetou

Pollák bol v EP zvolený za podpredsedu delegácie pre vzťahy s Ruskom

Peter Pollák

Foto: TASR

Slovenský poslanec Európskeho parlamentu (EP) Peter Pollák (OĽaNO) bol vo štvrtok poobede v Bruseli zvolený do funkcie podpredsedu delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Ruskou federáciou.

Pollák v rozhovore  potvrdil túto informáciu a vyjadril radosť, že dostal potrebnú dôveru od členov zákonodarného zboru EÚ, ako aj zo strany politickej frakcie, ktorú v EP zastupuje – Európskej ľudovej strany (EPP).

Mojou snahou bude konsolidovať vzťahy s Ruskom na všetkých úrovniach vrátane tej bezpečnostnej. Je to dôležitý partner pre mnohé členské krajiny EÚ a vzájomné vzťahy treba konsolidovať,“ povedal.

Zároveň však upozornil, že netreba zabúdať na skutočnosť, že územná celistvosť Ukrajiny bola narušená zo strany Ruska.

Zástupcovia krajín povodia Tisy, vrátane SR, sa dohodli na spolupráci

Pre slovenskú delegáciu EPP v europarlamente bol štvrtok významný deň, lebo v rámci dopĺňania neobsadených pozícií v štruktúrach tejto inštitúcie bol za predsedu delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Čiernou Horou zvolený slovenský europoslanec Vladimír Bilčík (SPOLU – občianska demokracia).

Delegácie EP organizujú medziparlamentné schôdze, kde majú možnosť diskutovať o otázkach priamo s volenými zástupcami krajín, na ktoré sa zameriavajú, a na pravidelných zasadnutiach v Bruseli či v Štrasburgu ich členovia diskutujú o vzťahoch medzi EÚ a jej partnermi.

Môže vás zaujímať

Po Lukašenkovej tajnej inaugurácii nasledovali ďalšie masové protesty