Jednou vetou

Pondelkové nešťastie v Marseille má už najmenej päť obetí

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Pod ruinami dvoch domov, ktoré sa v pondelok zrútili v centre juhofrancúzskeho mesta Marseille, našli v stredu záchranári telo piatej obete. S odvolaním sa na policajnú prefektúru o tom informoval spravodajský kanál LCI.

Po telesných pozostatkoch dvoch mužov a dvoch žien záchranári objavili v troskách objektov telo ďalšieho muža. Úrady v noci na stredu spresnili, že sa pátra ešte po piatich osobách, ktoré boli v inkriminovanom čase v budove.

Francúzsky minister vnútra Christophe Castaner prisľúbil v Marseille objasnenie príčin nešťastia. V utorok na pôde Národného zhromaždenia informoval, že nariadil marseilleskej prefektúre, aby preverila stav všetkých schátraných bytových domov v meste. Spresnil, že za budovy v havarijnom stave bolo vyhlásených 6000 bytových domov, v ktorých je asi 44.000 bytov.

Balkánske krajiny budú viac spolupracovať pri identifikovaní nezvestných osôb

Miestni hasiči medzičasom dostali od občanov 105 žiadostí o presťahovanie do bezpečných priestorov. Ide aj o 55 rodín, ktoré bývali v domoch nachádzajúcich sa v bezprostrednej blízkosti zrútených budov.

Podľa materiálu vlády z roku 2015 schátraný bytový fond ohrozoval bezpečnosť a zdravie až 100.000 ľudí žijúcich v takýchto bytoch.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia