Jednou vetou

Porazený ruský kandidát: Krajina sa blíži k nebezpečnej priepasti

Ilustračné foto

TASR/AP

Kandidát prezidentských volieb v Rusku za liberálnu stranu Jabloko Grigorij Javlinskij v reakcii na výsledok hlasovania vyslovil obavy o osud svojej krajiny. Podľa agentúry Interfax Javlinskij, ktorému svoj hlas odovzdal asi milión voličov, sa obáva, že "krajina blíži k nebezpečnej priepasti, pred nami sú ťažké časy a možností zmeniť to je málo".

Vysvetlil, že strana Jabloko „šla do tejto (volebnej) kampane, aby donútila (prezidenta Vladimira) Putina zmeniť politiku: zlikvidovať chudobu, skončiť s vojnami a izoláciou Ruska. Chceli sme zachrániť ekonomiku, zabrániť pretekom v zbrojení a veľkej vojne“. Javlinskij okrem toho vyjadril ľútosť, že „keď sme ponúkali alternatívu a snažili sa diskutovať o problémoch krajiny“, niektorí kandidáti v týchto voľbách namiesto toho, aby pomohli bojovať s chudobou, „pomáhali Putinovi“, keď „vyrábali škandály a lacné šou“.

Javlinskij sa poďakoval všetkým voličom Ruska, ktorí „hlasovali za pravdu, alternatívu a zmeny“. Zdôraznil, že Jabloko bude aj ďalej bojovať za dôstojnú budúcnosť, za zmeny v krajine a vyjadril vieru, že „skôr či neskôr zvíťazíme“. Podľa Interfaxu dodal, že nie je dôležité, koľko percent hlasov získa on sám či Putin, „dôležité je, čo bude teraz s krajinou“.

Môže vás zaujímať

Airbus postaví prvú medziplanetárnu nákladnú loď