Jednou vetou

Porošenko uzákonil sankcie na firmy a osoby zapojené do ruskej agresie

Petro Porošenko

foto: TASR/AP

Ukrajinský prezident Petro Porošenko uzákonil dekrétom rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny (RNBOU) z 19. marca o uvalení sankcií voči 294 právnickým osobám a 848 jednotlivcom zapojeným do ruskej agresie na Kryme a v Donbase. Sankcie sa týkajú aj ruských zákonodarcov z oboch komôr parlamentu, informovala v stredu agentúra Interfax-Ukrajina.

Favoritom prezidentských volieb volieb je stále Zelenskyj

Sankčný zoznam – z iniciatívy kabinetu ministrov, Ukrajinskej bezpečnostnej služby a Národnej banky Ukrajiny – zahŕňa jednotlivcov a spoločnosti, ktoré sa podieľali na budovaní dopravného mosta cez Kerčský prieliv, na incidente s ukrajinskými námornými loďami v oblasti Kerčského prielivu, na organizovaní volieb v samozvaných republikách v Donbase a na Kryme, ako aj jednotlivcov, ktorí cestovali na Krym a z neho v rozpore s ukrajinskými zákonmi, distribuovali „tlačoviny s protiukrajinským obsahom“ a „nezákonne dostali a využívajú zbierku múzeí vo vlastníctve Ukrajiny“.

Putin vymenoval za dočasného lídra Kalmycka majstra v kickboxe

RNBOU vo vyhlásení uviedla, že „taktiež zaviedla reštriktívne opatrenia voči určitým jednotlivcom a právnickým osobám, ktoré už boli sankcionované Európskou úniou, Spojenými štátmi a Kanadou“. Sankcie boli rozšírené aj proti štyrom bankám s „kapitálom agresorského štátu“.

Môže vás zaujímať

Slováci môžu cestovať do Spojeného kráľovstva bez obmedzení