Jednou vetou

Porota obžalovala vodcu skupiny, ktorá zastavuje migrantov na hraniciach

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Americká veľká porota vzniesla v piatok obžalobu voči vodcovi ozbrojenej skupiny, ktorá zastavuje nelegálnych migrantov na hraniciach s Mexikom. Informovala o tom agentúra AP.

Larry Mitchell Hopkins bol obžalovaný z nezákonného prechovávania zbraní a streliva. O vznesení žaloby informovala federálna prokuratúra v meste Albuquerque v štáte Nové Mexiko.

Lekári bez hraníc vyzvali na okamžitú evakuáciu utečencov z Líbye

Rozhodnutie federálnej veľkej poroty berie do úvahy aj predchádzajúce rozsudky voči 69-ročnému Hopkinsovi. Toho v minulosti usvedčili z toho, že sa vydával za príslušníka polície a že porušil legislatívu v oblasti strelných zbraní.

Larryho Hopkinsa zatkli agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) 20. apríla neďaleko hraníc USA s Mexikom. Jeho obhajkyňa Kelly O’Connellová povedala, že Hopkins sa chystá vznesené obvinenia spochybniť.

Hopkins, žijúci v obci Flora Vista v Novom Mexiku, sa prezentuje ako veliteľ dobrovoľníckej pravicovej ozbrojenej skupiny United Constitutional Patriots (UCP).

Srílanské úrady znížili počet obetí útokov na 253

Skupina podľa vlastných vyhlásení pomáha preťaženým príslušníkom americkej pohraničnej stráže zvládať príval nelegálnych migrantov zo Strednej Ameriky.

Jej členovia v blízkosti hraníc s Mexikom zastavujú migrantov a zadržiavajú ich až do príchodu pohraničníkov.

Môže vás zaujímať

VATIKÁN: Pápež František vyzval na ukončenie vojny v Líbyi