Jednou vetou

Portugalská prokuratúra obžalovala 89 členov klubu Hells Angels

Ilustračné foto

TASR/AP

Portugalská prokuratúra obžalovala 89 členov motorkárskeho klubu Hells Angels z účasti na organizovanom zločine, pokusov o vraždu, lúpeže a nezákonného obchodovania s drogami. Stalo sa tak po dlhšom vyšetrovaní, ktoré doteraz viedlo k desiatkam zatknutí portugalských i zahraničných motocyklistov, napísala vo štvrtok agentúra Reuters.

V obžalobe prokuratúry sa uvádza, že v marci minulého roka sa obžalovaní – vyzbrojení nožmi, sekerami a obuškami – pokúsili v reštaurácii na okraji portugalského hlavného mesta Lisabon zabiť štyroch ľudí a ďalšie osoby vážne zranili. Reštauráciu pri útoku zničili.

Podľa prokuratúry tieto osoby patria do motocyklového klubu Hells Angels. Z celkovo 89 obžalovaných sa 37 nachádza v predbežnej väzbe, piati sú pod elektronickým dohľadom a dvaja, ktorých zadržali v Nemecku, čakajú na vydanie do Portugalska.

Nemecko musí zabezpečiť návrat príbuzných bojovníkov IS zo Sýrie, rozhodol súd

Podľa úradov útoky boli súčasťou bojov o teritórium v súvislosti s nezákonným obchodovaním so zbraňami a drogami. Motocyklisti boli tiež obvinení z vydierania, držania nelegálnych zbraní a streliva.

Motorkársky klub Hells Angels, ktorý má okolo 470 pobočiek vo viac ako 50 krajinách sveta vrátane Portugalska, vznikol v roku 1948 v Spojených štátoch.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia