Jednou vetou

Potápači v Budapešti vyzdvihli z vraku prvú z obetí

Kórejskí potápači v pondelok podvečer vyzdvihli z vraku vyhliadkovej lode potopenej minulý týždeň v Budapešti prvú z obetí.

zdroj: AP photo

Kórejskí potápači v pondelok podvečer vyzdvihli z vraku vyhliadkovej lode potopenej minulý týždeň v Budapešti prvú z obetí. Podľa spravodajského servera Ripost.hu to potvrdila maďarská protiteroristická jednotka TEK.

TEK vo vyhlásení uviedol, že v pondelok maďarskí potápači a kórejskí experti zasahovali spoločne pod vedením TEK. Po dopoludňajšom prieskumnom ponore maďarskí potápači našli jednu obeť, zaregistrovali jej miesto a pokračovali v skúmaní stavu potopeného vraku.

Kórejskí potápači sa potom ponorili a nájdené telo obete vyzdvihli z koryta rieky. Bližšie informácie o identite mŕtveho zatiaľ nie sú známe.

Identifikovali sedem juhokórejských obetí lodnej havárie v Budapešti

TEK zdôraznil, že záchranná operácia pokračuje ďalej, a že odborníci pracujú na bezpečnom vyriešení tejto mimoriadnej situácie.

Záchranári doteraz pátrali po 19 nezvestných – juhokórejských pasažieroch a dvoch členoch maďarskej posádky. Pri nehode zahynulo najmenej sedem turistov, ďalších siedmich sa podarilo z vody zachrániť. Na palube vyhliadkovej lode cestovalo 33 kórejských turistov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia