Jednou vetou

Požiar na palube trajektu sa zaobišiel bez zranení

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Trajekt Pont-Aven zachvátil v pondelok požiar počas plavby z Británie do Španielska. Plavidlo spoločnosti Brittany Ferries sa v tom čase nachádzalo v blízkosti pobrežia v oblasti Finistere na severozápade Francúzska.

Ako informovali francúzske médiá, požiar vypukol v jednej zo strojovní plavidla, ktoré sa plavilo z Plymouthu do Santanderu v Španielsku.

Na lodi sa podľa námornej prefektúry nachádzalo viac ako 900 ľudí, z nich 766 boli cestujúci z Británie, Francúzska, Španielska, USA, Číny a Poľska, dodala agentúra AFP.

Francúzska polícia zmarila pokus o atentát na policajné zložky

Pri požiari okrem posádky zasahovali aj privolaní hasiči francúzskeho vojenského námorníctva, ktorí sa tam prepravili vrtuľníkom. Do oblasti priplával na pomoc aj remorkér Abeille Bourbon.

Požiar sa podarilo zlikvidovať po asi 40 minútach. Nikto pri ňom nebol zranený. Loď MV Pont-Aven môže prepravovať až 2400 cestujúcich a 650 automobilov a je najväčšou loďou spoločnosti Brittany Ferries, dodala AFP, podľa ktorej trajekt v pondelok popoludní zakotví v jednom z bretónskych prístavov.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre