Jednou vetou

Požiar v Dháke má najmenej 81 obetí, ďalších 50 ľudí utrpelo zranenie

Záchranári zasahujú na mieste požiaru obytných domov v bangladéšskej metropole Dháka 21. februára 2019

foto: TASR/AP

Na najmenej 81 stúpol počet obetí požiaru, ktorý v stredu večer zachvátil niekoľko obytných domov v bangladéšskej metropole Dháka. Ďalších približne 50 ľudí utrpelo zranenia, niektorí z nich majú kritické popáleniny, informovala vo štvrtok agentúra AP.

Podľa správ miestnych požiarnikov začal horieť bytový dom v historickej časti Dháky, v ktorom sa nachádzal aj sklad chemikálií, sprejov a plastov. Oheň sa rozšíril aj na tri susedné budovy.

EÚ poskytne ďalšiu humanitárnu pomoc Rohingom v Bangladéši

Podľa prvých zistení začala najskôr horieť plynová fľaša. K rýchlemu rozšíreniu požiaru prispeli vysoko horľavé chemikálie skladované v objekte.

Na hasení plameňov sa podieľalo viac ako 200 hasičov. Po viac ako desiatich hodinách intenzívneho úsilia sa požiar podarilo z väčšej časti dostať pod kontrolu.

Hlavný vstup do jedného z horiacich domov bol zamknutý, takže jeho obyvatelia sa nemohli dostať von. Situáciu zhoršovali pokračujúce výbuchy plynových fliaš. Na priľahlej ulici zhorelo viacero áut a rikší.

Zapálená pneumatika v pivnici vydymila celý sedemposchodový panelák

Mnohé z obhorených mŕtvych tiel nebolo možné identifikovať. Do nemocníc previezli desiatky ľudí s popáleninami a ďalšími zraneniami.

Pri podobnom požiari, ktorý v roku 2010 zachvátil budovu v starej Dháke, zahynulo viac ako 120 ľudí. Taktiež išlo o obytný objekt, v ktorom boli skladované i chemikálie.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi