Jednou vetou

Pre husté sneženie je už druhý deň zavretá Eiffelova veža

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Jeden zo symbolov Paríža a Francúzska - Eiffelova veža - je v dôsledku silného sneženia už druhý deň uzavretý pre verejnosť. Informovala o tom v stredu spravodajská televízia BFMTV.

Správca tejto pamätihodnosti v utorok ráno rozhodol, že na Eiffelovu vežu bude púšťať len tých návštevníkov, ktorí majú rezervácie do reštaurácií na plošinách veže. Aj toto opatrenie platilo len dve hodiny, potom ho pre veľmi nepriaznivé poveternostné podmienky tiež zrušili a vežu uzavreli pre verejnosť úplne.

V metropolitnej oblasti Paríža platí v stredu druhý – oranžový – stupeň varovania pred nepriaznivým počasím. V Paríži a okolí – tzv. Ile-de-France – od utorka podvečera husto sneží. Výška snehu dosahuje od 7 do 15-20 centimetrov. Teplota vzduchu kolíše od mínus dvoch do nula stupňov Celzia.

Predpokladá sa, že snežiť bude do stredy popoludnia, pričom intenzita zrážok sa má postupne znižovať. Nepriaznivé počasie v oblasti Ile-de-France od utorka večera spôsobuje veľmi vážne problémy v cestnej i železničnej doprave.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem