Jednou vetou

Pred prezidentským palácom v Somálsku bol samovražedný atentát

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Najmenej šesť ľudí zahynulo a vyše dve desiatky ďalších osôb utrpeli v sobotu ráno zranenia pri samovražednom výbuchu v automobile neďaleko prezidentského paláca v somálskom hlavnom meste Mogadišo.

Podľa policajného plukovníka Ahmeda Mohamuda, na ktorého sa odvoláva agentúra AP, sú medzi mŕtvymi tak vojaci, ako aj civilisti.

Činnosť federálnych orgánov USA ochromil čiastočný shutdown

Ďalší policajt, kapitán Mohamed Hussein, zase novinárom povedal, že cieľom atentátnika bolo vojenské stanovište pri vchode do silno opevneného paláca. Jedným zo zranených je aj zástupca mogadišského starostu.

Polícia tvrdí, že okolo sídla somálskeho prezidenta prechádzalo v čase výbuchu autami mnoho poslancov i iných vládnych činiteľov, pretože sobota je v Somálsku bežným pracovným dňom.

Krátko po prvom výbuchu bolo počuť z miesta obďaleč aj explóziu druhú, slabšiu, ktorá mala zjavne pozabíjať ľudí idúcich ráno do zamestnania.

Prezident Macron sa stretne s francúzskymi vojakmi z operácie Barkhane

A nad metropolou Somálska – štátu ležiaceho na východoafrickom polostrove Africký roh – sa začali vznášať kúdoly dymu, opisuje AP.

K zodpovednosti za túto násilnícku akciu za bezprostredne nikto neprihlásil, Mogadišo sa však často stáva cieľom útokov extrémistickej organizácie aš-Šabáb napojenej na al-Káidu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia