Jednou vetou

Predpokladané tornádo zničilo motel v Oklahome, potvrdili dvoch mŕtvych

Policajti stoja pri troskách motela v meste El Reno v noci na 26. mája 2019

foto: TASR/AP

Najmenej dvaja ľudia zahynuli po tom, ako zrejme tornádo zničilo motel a spôsobilo ďalšie škody v oblasti amerického mesta Oklahoma City. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom informovali televízia NBC News a agentúra AP.

Predpokladané tornádo zasiahlo mesto El Reno v noci na nedeľu v čase, keď cez štát Oklahoma v strednej časti USA postupoval silný búrkový systém, uviedol meteorológ Rick Smith z neďalekého mesta Norman.

Zničený bol motel American Budget Value Inn. Zábery z miesta ukazujú, ako záchranné zložky prehľadávajú trosky po tom, ako zrútila časť poschodia budovy. Poškodené boli aj obytné automobily na susediacom pozemku i časť neďalekej predajne áut.

V štáte Missouri vyčíňalo silné tornádo, hlásia troch mŕtvych

Sporadické blesky počas noci nakrátko osvetľovali aj prevrátené autá a ďalšie dôsledky búrky na iných miestach v okolí, píše AP.

„Nepochybne sme zažili traumatickú udalosť,“ vyhlásil starosta mesta El Reno Matt White. Novinárom na tlačovej konferencii ráno miestneho času povedal, že potvrdené boli zatiaľ dve obete na životoch a viacero osôb previezli do nemocníc v Oklahoma City. „El Reno potrebuje práve teraz vaše modlitby,“ citovala starostu predtým televízia Fox News.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia