Jednou vetou

Predseda Jobbiku predstavil protiprisťahovalecký akčný plán

Predseda strany Jobbik Gábor Vona

foto: TASR

Šesťbodový akčný plán na potlačenie prisťahovalectva predstavil v utorok v meste Gyöngyös v Hevešskej župe predseda opozičnej ultrapravicovej strany Jobbik a kandidát Jobbiku na post maďarského premiéra Gábor Vona. Informovalo o tom internetové vydanie denníka Magyar Nemzet.

Vona v prípade, ak by po parlamentných voľbách, ktoré budú 8. apríla, zostavil vládu, chce okrem tohto balíka týkajúceho sa migrácie zrealizovať aj ďalšie balíčky opatrení. Tie zverejní vo zvyšných dňoch pred voľbami.

V akčnom protiprisťahovaleckom pláne Jobbik uvádza zachovanie hraničných zábran na juhu krajiny, vybudovanie pohraničnej stráže, úpravu ústavy v záujme odmietnutia prisťahovalectva, odmietnutie všetkých druhov migračných kvót, vyšetrenie a zrušenie prisťahovaleckých dlhopisov a zastavenie migračnej propagandy. Migrácia je podľa Jobbiku problémom, ale nemala by byť prostriedkom na udržiavanie Maďarov v strachu.

Vona vyjadril názor, že ak účasť voličov v parlamentných voľbách presiahne 70 percent, súčasná vláda premiéra Viktora Orbána už pri moci nezostane. Vyzval preto voličov na účasť vo voľbách.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia