Predstavitelia ČSSD rokovali so Zemanom o účasti v Babišovej vláde

Prezident ČR Miloš Zeman

Foto: TASR

Český prezident Miloš Zeman rokoval v utorok na zámku v Lánoch s novým predsedom ČSSD Janom Hamáčkom a prvým podpredsedom strany Jiřím Zimolom. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Predseda ČSSD po stretnutí s prezidentom uviedol, že jeho strana aj naďalej preferuje priamu účasť vo vládnom kabinete.
Hamáček so Zimolom, ktorí boli tento mesiac zvolení do vedenia ČSSD, hovorili so Zemanom o prípadnej podpore vlády, o ktorej zostavenie sa usiluje premiér v demisii Andrej Babiš z hnutia ANO.

Českého prezidenta obaja vrcholní predstavitelia ČSSD oboznámili s verziami možného podielu ČSSD na vláde. Preferujeme „formu priamej účasti ČSSD vo vláde“, uviedli. O vývoji rokovaní mieni ČSSD Zemana aj naďalej informovať. Zeman strane v nedávnom vystúpení na jej zjazde odporučil, aby nezostávala v opozícii, ale rokovala s ANO o vláde.

„Nechcite ministerstvá, chcite námestníkov ministrov, chcite odborníkov. Chcite niekoho, kto môže pre ČSSD niečo urobiť,“ odkázal vtedy sociálnym demokratom.

Hamáček so Zimolom sa minulý týždeň stretli s Babišom. Dohodli sa na rokovaniach o deviatich tematických okruhoch. Konkrétne Hamáček spomenul progresívne zdanenie a sektorové dane. Personálne otázky ani Babišovu účasť vo vláde vzhľadom na trestné stíhanie, ktorému čelí, strany neriešili, napísali Novinky.cz.

Môže vás zaujímať

Putin a Erdogan telefonicky diskutovali o Sýrii aj Líbyi