Jednou vetou

Premiér Boris Johnson sa vrátil do práce

Britský kancelár Rishi Sunak, britský premiér Boris Johnson a hlavný vedecký pracovník Patrick Vallance na brífingu v Londýne, v utorok 17. marca 2020.

foto: SITA, AP, Matt Dunham

Premiér vyhlásil, že krajina pre pandémiu koronavírusu stále čelí "najväčšej výzve od vojny ".

Britský premiér Boris Johnson sa vrátil do práce po tom, ako sa vyliečil z ochorenia COVID-19. V pondelok ráno sa pred novinármi ospravedlnil za svoju dlhšiu absenciu v úrade a poďakoval sa všetkým obyvateľom za odvahu v čase pandémie.

Ministrovi zahraničných vecí Dominicovi Raabovi, ktorý ho zastupoval, sa poďakoval za jeho „skvelú prácu“. „Viem, že tento vírus prináša každý deň smútok a trápenie do domácností po celej krajine. Zostáva pravdou, že čelíme najväčšej výzve od vojny a v žiadnom prípade tento problém nechcem podceňovať,“ vyhlásil.

Premiéra hospitalizovali 5. apríla a v nemocnici zostal týždeň, vrátane troch dní na jednotke intenzívnej starostlivosti. Prepustili ho 12. apríla a následne sa poďakoval personálu londýnskej St. Thomas’ Hospital, kde sa o neho starali. Počas rekonvalescencie na odporúčanie lekárov nevykonával žiadnu oficiálnu prácu.

Minulý týždeň sa však rozprával s kráľovnou Alžbetou II., prezidentom Spojených štátov amerických Donaldom Trumpom, či svojimi ministrami, aby prerokovali ďalší postup v boji proti koronavírusu.

VIDEO: Premiér Johnson skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia